Części

Części do maszyn John Deere najtaniej kupisz przez internet

single image

Dawno minęły już czasy, gdy polski rolnik miał kłopoty z kupnem maszyn rolniczych i części do nich. Nie tylko dlatego, że nie było go na to stać, ale przede wszystkim na rynku brakowało takiego sprzętu. A jak był, to często nie najlepszej jakości.

Ciągniki John Deere drugie w rankingu

Dziś ich trwałość i jakość jest znacznie lepsza. Również maszyny rolnicze wytwarzane przez polskich producentów nie odbiegają niczym pod tym względem od urządzeń produkowanych przez zagraniczne koncerny. Ale konkurencja w tej branży jest ogromna. Producenci stosują różne metody, aby to u nich kupować maszyny rolnicze. Kuszą ulgami, oferują duże rabaty i spore upusty, zachęcają również atrakcyjnymi systemami kredytowania. Klienci zasypywani są również reklamami.

Są to może skuteczne chwyty marketingowe, które pozwalają na zwiększenie sprzedaży, ale nadal nie tylko wśród rolników najlepszą formą reklamy jest tak zwana “poczta pantoflowa”. Oceny tych, którzy posiadają już maszyny jakiejś marki i dobrze się o nich wypowiadają, dla innych są często sygnałem, że warto mieć w swoim parku maszynowym właśnie sprzęt tego producenta. Może dlatego maszyny rolnicze amerykańskiej firmy John Deere cieszą się w Polsce od kilku lat coraz większym zainteresowaniem. Na przykład z rankingu firmy Samar wynika, że ciągniki z jelonkiem w logo zajęły drugie miejsce pod względem liczby nowych traktorów kupionych w Polsce w 2019 roku. Sprzedano ich w sumie w tym czasie 1348 sztuk.

Każdy jednak wie, że nawet najlepsze maszyny rolnicze nie są całkowicie bezawaryjne. Nawet wtedy, gdy właściwie się je obsługuje, przeprowadza cykliczne przeglądy i konserwacje oraz wymienia na czas płyny i smary. Ale maszyny rolnicze pracują w trudnych warunkach, często przy maksymalnych obciążeniach, dlatego to normalne, że ich części i podzespoły się zużywają.

kombajn john deere

Szybko tanio i wygodnie

Części rolnicze mogą jednak sporo kosztować. Szczególnie do zagranicznych marek, jaką jest między innymi John Deere. Dlatego też warto się zastanowić, gdzie można najtaniej kupić nie tylko części do ciągników tego producenta. W firmowych serwisach i sklepach stacjonarnych ceny są wysokie, dlatego lepiej skorzystać z oferty, którą posiadają internetowe sklepy rolnicze. W ich magazynach znajdują się części do maszyn rolniczych, w tym części do ciągników czy części do kombajnów wszystkich zagranicznych producentów. W tym również John Deere. I to nie tylko do najnowszych modeli, ale także tych dawniej produkowanych. Wiadomo przecież, że wiele maszyn rolniczych używanych dziś przez polskich rolników, zostało zakupionych z tak zwanej drugiej ręki.

Kupując części do maszyn rolniczych poprzez internetowy sklep rolniczy można jeszcze dodatkowo oszczędzić, śledząc ofertę tak zwanych zamienników. Są one znacznie tańsze od tych oryginalnych, natomiast ich trwałość oraz jakość praktycznie jest taka sama.

Kolejną zaletą kupowania części do maszyn rolniczych w internetowym sklepie rolniczym jest to, iż można to zrobić nie wychodząc z domu. I na adres gospodarstwa lub inny towar będzie dostarczony zwykle w ciągu kilkudziesięciu godzin od złożenia zamówienia.

Inni czytali podobne: