Części

Filtr powietrza BRIGGS STRATTON – zalety wykorzystania

single image

Amerykańska firma Briggs & Stratton szybko podbija nasz rynek, o czym świadczy szeroka dystrybucja nie tylko swoich produktów, ale także urządzeń innych producentów wyposażonych w silniki Briggs & Stratton. Zakres wyposażenia, na którym instalowane są te silniki, jest dość duży i obejmuje następujące typy: kosiarki do trawy, ciągniki jednoosiowe, kultywatory silnikowe, traktory do trawników, pługi śnieżne, sprzęt do budowy dróg, pompy silnikowe, a także szereg pojazdów specjalnych. Szczególnie rozpowszechnione zastosowanie silników Briggs & Stratton w sprzęcie ogrodniczym i budowlanym. W internetowym sklepie rolniczym można nabyć filtry powietrza Briggs & Stratton a także inne części rolnicze.

Zalety wykorzystywania filtrów powietrza BRIGGS STRATTON

Silniki Briggs & Stratton wykorzystują jeden z trzech rodzajów filtrów powietrza: papierowy, gąbkowy lub podwójny element filtrujący. Filtr powietrza, wkład filtra i filtr wstępny zapewniają, że silnik będzie działał płynnie, nie tylko w tym sezonie, ale także w następnym. Briggs & Stratton oferuje również specjalne wysokowydajne filtry powietrza, które przedłużają żywotność zewnętrznego sprzętu zasilającego.

Filtry te służą dwa razy dłużej niż zwykłe filtry i pozwalają na pracę silnika na najwyższym możliwym poziomie. Mają doskonałe media filtracyjne, wydłużone okresy międzyobsługowe i wysokiej jakości materiały uszczelniające.Trzeba zadbać o okresową wymianę filtra powietrza, który można zamówić bez wychodzenia z domu, wystarczy złożyć zamówienie w internetowym sklepie rolniczym. Poza filtrem można zaopatrzyć się w części do ciągników i części do maszyn rolniczych.

O papierowych filtrach powietrza Briggs & Stratton

Papierowy element filtra powietrza przepuszcza powietrze, które musi dostać się do komory spalania silnika, przez urządzenie filtrujące z mikroskopijnymi otworami. Element papierowy wychwytuje cząsteczki brudu z zewnątrz elementu. Elementy papierowy z filtrem powietrza Briggs & Stratton użytkowane są 1,5 razy dłużej niż pozostałe filtry.

Informacje o filtrach powietrza piankowych Briggs & Stratton

W pełni gąbkowy filtr zatrzymuje brud i zanieczyszczenia, rozprowadzając olej silnikowy w całym środowisku zatrzymywania oleju.Tylko największe cząstki są wychwytywane przez suchy lub bezolejowy filtr gąbkowy. Jeśli wkład filtra powietrza składa się wyłącznie z gąbki, trzeba go regularnie smarować i przeprowadzać konserwację. Filtr powietrza należy wymieniać, co 3 miesiące lub po 25 godzinach użytkowania, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej (częściej w zapylonym otoczeniu).

Filtry powietrza z podwójnym wkładem Briggs & Stratton

Filtry powietrza z podwójnym wkładem zapewniają najwyższy stopień filtracji powietrza. Gąbka jest stosowana, jako element czyszczący w elemencie papierowym. Wstępna obróbka powietrza wydłuża żywotność droższego elementu papierowego. Powietrze przepływa przez 2 rodzaje czynników filtrujących, które doprowadzają czyste powietrze do silnika.

Podwójny filtr powietrza Briggs & Stratton pomaga przedłużyć żywotność silnika. Jeśli ktoś ma podwójny filtr powietrza z filtrem wstępnym, powinien wymienić filtr wstępny, co 25 godzin lub co sezon, a wkład, co 100 godzin. Jeśli nie ma wstępnego środka czyszczącego, trzeba wymienić wkład, co 25 godzin, o każdej porze roku lub częściej w zapylonym otoczeniu.

Jeśli trzeba wymienić filtr powietrza w silniku, należy znaleźć numer części, korzystając z numeru modelu silnika. Na tej podstawie należy zamówić filtr w internetowym sklepie rolniczym, jeżeli jest problem z wyborem, sprzedawcy udzielą wsparcia. Przygotowując maszyny do sezonu letniego, warto przeprowadzić ich konserwację i wymienić zużyte części na nowe. W tym samym miejscu, można nabyć części do traktorów w postaci zamienników w atrakcyjnej cenie. Są to wysokiej jakości produkty dorównujące, jakością oryginałom.

Filtr powietrza BRIGGS STRATTON - zalety wykorzystania

Przykład wysokiej jakości filtra powietrza Briggs & Stratton

Filtr powietrza Briggs & Stratton jest przeznaczony do silników samochodów i spełnia funkcję dokładnego czyszczenia przepływu powietrza niezbędnego do uzyskania palnej mieszanki. Jego cechą jest to, że ma podwójną warstwę filtracji, składającą się z dwóch różnych elementów. Pierwszy składa się z siatki i spełnia funkcję zgrubnego czyszczenia dużych przedmiotów, a drugi jest wykonany z wypełniacza papierowego lub tkaninowego i wykonuje bardziej dokładne filtrowanie, jest w stanie zatrzymać cząstki 1 mikrona. Żywotność Briggs & Stratton przy niskim poziomie zanieczyszczenia może wynosić 3 lata.

Dlaczego tak ważne jest zamówienie dobrej jakości filtra powietrza?

Podczas pracy element filtracyjny zostaje zanieczyszczony i traci swoje funkcje, dlatego należy go wymienić na nowy. Nowoczesne amerykańskie silniki Briggs&Stratton wymagają instalacji tylko wysokiej jakości filtrów powietrza zalecanych przez producenta. Próba zaoszczędzenia na tym elemencie wiąże się z ryzykiem zmniejszenia zasobów silnika, ponieważ nieodpowiednie produkty zwiększają zużycie środkowej grupy tłoków i pogarszają wydajność silnika spalinowego.

Internetowy sklep rolniczy prowadzi sprzedaż filtrów powietrza Briggs&Stratton, części do ciągnika oraz części do maszyn rolniczych. Dystrybutorzy mają świadomość, że kosiarka, agregat prądotwórczy, ciągnik jednoosiowy, ciągnik i inne wyposażenie z zainstalowanym silnikiem benzynowym Briggs & Stratton to wysokiej jakości produkty, które będą długo służyć, dając możliwość zaoszczędzenia na paliwie. Dlatego w ofercie sklepu znajdują się tylko sprawdzone części zamienne. Jeśli potrzebne są takie elementy należy sprawdzić przed zamówieniem takie parametry jak: model silnika, typ silnika i kod silnika. Pozwoli to jednoznacznie określić, który silnik jest zainstalowany i wybrać potrzebne części zamienne.

Inni czytali podobne: