Części Porady

Remontujemy kultywator ciągnikowy. Gdzie kupić części do kultywatora?

single image

Kultywator do ciągnika rolniczego jest standardowym elementem wyposażenia każdego gospodarstwa rolnego. Maszyna odgrywa ważną rolę, umożliwiając odpowiednie przygotowanie gleby przed siewem. Wykonują ciężką pracę, stąd też musi być odpowiednio konserwowana i remontowana. W innym przypadku mogą zdarzać się niespodziewane usterki. W naszym artykule podpowiadamy, w jaki sposób zadbać o kultywator ciągnikowy po sezonie. Dowiesz się też, jak doposażyć maszynę, by jeszcze lepiej spełniała swoje zadanie.

Zabezpieczenie maszyny po sezonie

Wielu rolników po skończonym sezonie prac polowych po prostu chowa swoje maszyny do szopy. Tymczasem nie jest to dobre rozwiązanie. W okresie spoczynku najbardziej rozwija się korozja, której chcemy przeciwdziałać. Aby robić to skutecznie, warto przed odłożeniem maszyny na zimowy odpoczynek dokładnie ją umyć. Kultywator ciągnikowy zazwyczaj po pracach oblepiony jest sporą ilością ziemi, którą przywieźliśmy na nim z pól. Należy ją bezwzględnie usunąć, ponieważ to właśnie ona doprowadza do rozwoju korozji. 

Następnie trzeba wyczyścić wszystkie miejsca, które zostały naruszone przez rdzę. Możemy ją łatwo usunąć za pomocą szczotki drucianej na wiertarce lub szlifierce kątowej. Następnie powierzchnię malujemy za pomocą farby antykorozyjnej, którą możemy zakupić w internetowym sklepie rolniczym. Można też zamówić różne zamienne części do kultywatora, które pomogą nam doprowadzić maszynę do doskonałej kondycji i przygotować na kolejne sezony.

Naprawy i doposażenie kultywatorów

Podczas jesiennego przeglądu maszyn zapewne znajdziemy jakieś elementy, które będą wymagać wymiany. Nie oznacza to oczywiście, że musimy ograniczyć się tylko do napraw, możemy również doposażyć maszynę w nowe podzespoły. Jeżeli ziemia na posiadanych przez nas polach ma tendencję do mocnego zbrylania się, a brył nie jest w stanie rozbić nawet najlepsza brona, możemy do tego celu wykorzystać właśnie kultywator. W tym celu warto doposażyć do w specjalny wał montowany do tylnej części, który tocząc się po ziemi, będzie rozbijał wszelkie napotkane bryły ziemi. Tego typu dodatkowe części do kultywatorów bez problemu znajdziesz w sklepie rolniczym online, gdzie dodatkowo możemy spodziewać się podzespołów wysokiej jakości i atrakcyjnych cen. Warto wyposażyć się także w części zamienne, które zawsze warto mieć pod ręką. Są to choćby tak zwane pazury oraz zęby mocowane na ich końcach. Elementy te są najmocniej obciążone podczas pracy maszyny, stąd wymagają regularnych wymian.

Przeprowadzenie samodzielnego remontu, konserwacji bądź doposażenia kultywatora ciągnikowego nie jest dziś żadnym problemem. Części zamienne oraz dodatkowe elementy możemy bez problemu kupić online, korzystając z atrakcyjnych cen internetowych. Podobnie nie ma kłopotów z dostaniem farb antykorozyjnych, które warto wykorzystywać w trakcie zabezpieczania maszyn przed rdzą. Dbając o swoje maszyny, z pewnością odwdzięczą się nam one długą i bezawaryjną pracą.

Inni czytali podobne: