Części Informacje

Ciągniki Claas – czym wyróżniają się na polskiej wsi?

single image

Niewątpliwie maszyny rolnicze pochodzące z Niemiec cieszą się dużym uznaniem wśród rolników. Lata niezawodnej pracy, a także duża dostępność części do maszyn rolniczych determinują decyzje zakupowe osób prowadzących gospodarstwa rolne. Nie inaczej jest w przypadku marki Claas, która może pochwalić się doskonałymi wynikami sprzedaży w całej Europie i na świecie. Co można powiedzieć na temat marki oraz czy części do ciągników Claas są tak niezawodne, jak wskazuje producent?

Claas, czyli design, komfort i wyposażenie

Wyróżniającą cechą ciągników rolniczych Claas jest niewątpliwie opcja wyposażenia. W zależności od kupionego modelu pojazd może mieć wbudowaną klimatyzację, czy wygodny, amortyzowany fotel kierowcy. W porównaniu z częściej spotykanymi na polskiej wsi markami ciągników, wyposażenie Claasów zasługuje na spore uznanie. Pracę w polu lub gospodarstwie ułatwiają intuicyjne wskaźniki, a niektóre z modeli mogą posiadać wbudowane szyberdachy, pomagające podczas prac z ładowaczem.

Posiadacze ciągników Claas mogą także cieszyć się dużą dostępnością części do traktorów. Poszczególne elementy wymienne do maszyn producenta oferuje niemal każdy sklep rolniczy w kraju, a dodatkowo rolnicy z mniejszych miejscowości mogą wybrać oferty prezentowane przez internetowe supermarkety rolnicze. Nie da się bowiem uniknąć wymiany elementów eksploatacyjnych w ciągnikach – nawet w przypadku tak cenionego producenta.

Co z parametrami technicznymi?

Nie wolno zapomnieć, że to parametry techniczne w szczególności wyróżniają ciągniki rolnicze  Claas spośród innych maszyn rolniczych wykorzystywanych na wsi. Wybrane modele to nawet ponad pięćset koni mechanicznych i niewielka awaryjność. Maszyny spisują się podczas pracy w niemal każdych warunkach, proponując dużą przyczepność kół zimą i niezawodną pracę latem. Podobnie, jak w przypadku komponentów niezbędnych do wymiany w kabinie, tak również w przypadku silnika części rolnicze są łatwo dostępne i trwałe. Niemal każdy internetowy sklep rolniczy przygotowany jest na zgłaszających się posiadaczy Claasów i jest w stanie szybko zapewnić potrzebne części do ciągników. Zakup kilkuletniego, zadbanego egzemplarza ciągnika Claas jest gwarancją kolejnych lat pracy bez większego wkładu własnego.

claas

Na szczególną uwagę zasługuje także uniwersalizm układu hydraulicznego w ciągnikach Claas. Udźwig poszczególnych modeli ciągników rolniczych sięga nawet kilku ton ładunku, co sprawdza się w pracach na polu nawet z najcięższymi narzędziami. Sterowanie elementami ciągnika również staje się coraz łatwiejsze, wraz z pojawianiem się nowych modeli maszyn na rynku. Nawet w starszych pojazdach spotkać się można z wygodnym sterowaniem między innymi układem zawieszenia za pomocą intuicyjnych przycisków.

Nie da się jednoznacznie określić wybranej cechy, która wpływa na duże zainteresowanie rolników ciągnikami Claas. Niemiecki producent dba, by każda maszyna wypuszczana na rynek odzwierciedlała wysoki poziom techniki i przystosowana była do efektywnej pracy na polu i w gospodarstwie. Posiadacze Claasów mogą cieszyć się dużą wygodą podczas pracy z maszyną rolniczą, a przede wszystkim intuicyjnym sterowaniem i niską awaryjnością.

Inni czytali podobne: