Informacje

Ciągniki John Deere – cenione przez polskich rolników

single image

John Deere to bez wątpienia czołowa światowa marka branży rolniczej pochodząca zza oceanu. Dla wielu produkty z logo ze skaczącym jeleniem są synonimem jakości i luksusu. I choć amerykański przedsiębiorca kojarzy się głównie z maszynami rolniczymi i częściami do maszyn rolniczych, to proponuje swoje rozwiązania również w leśnictwie i budownictwie.

Obecnie na polskim rynku oferowane są następujące produkty marki John Deere:

– ciągniki rolnicze,

– kombajny zbożowe,

– kosiarki rolnicze,

– ładowacze czołowe,

– opryskiwacze,

– prasy zwijające,

– sieczkarnie.

Dla wielbicieli sprzętów nieco mniejszego kalibru amerykański przedsiębiorca proponuje kosiarki ogrodowe oraz maszyny komunalne. Zielono-żółta firma proponuje również rozwiązania dla amatorów golfa – w jej ofercie znajdują się kosiarki  oraz specjalne opryskiwacze do pól golfowych.

I choć amerykańska marka na rynku rolniczego sprzętu wyróżnia się również dość wysoką ceną, to z pewnością doświadczeni rolnicy, mający okazję pracować na produktach tej firmy, odpowiedzą, że cena odzwierciedla w tym przypadku wysoką jakość.

Zwiększone zainteresowanie

O zwiększonym zainteresowaniu ciągnikami rolniczymi marki John Deere w Polsce świadczy znaczny wzrost liczby rejestracji. Jeszcze kilkanaście lat temu ciągniki tej marki były kojarzone wyłącznie z zachodnioeuropejskimi krajami, takimi jak Niemcy czy Francja. Obecnie ich wielbicieli nie trzeba długo szukać również w naszym kraju. Dowodem na to, jest coraz większy asortyment produktów tej marki na polskim rynku.

Każdy szczegół ma znaczenie

Najbardziej popularnymi modelami marki John Deere, wśród polskich rolników, są te o mocy 130KM. Sprzęt ma być przede wszystkim uniwersalny, co stawia przed nim niemałe wymagania. Choć rolnicy przyznają, że na dokładny wybór modelu ma wpływ przede wszystkim to, jaki osprzęt będzie stosowany do ciągnika. Nie bez znaczenia, przy wyborze konkretnego produktu firmy John Deere, jest również klasa gruntów w gospodarstwie rolnym oraz rodzaj prowadzonej produkcji, o co często pytają dealerzy. Jeśli traktor ma sprawdzać się nie tylko w polu, ale również służyć w różnego rodzaju pracach w gospodarstwie, należy pamiętać o sprawdzeniu rozstawu osi oraz całkowitych wymiarach ciągnika.

Jako najważniejsze cechy, które wyróżniają ciągniki rolnicze z zielono-żółtym logo spośród sprzętu innych producentów, jest przede wszystkim niezawodność, solidność wykonania, trwałość i funkcjonalność. Wiele posiadaczy ciągników rolniczych tej firmy chwali również komfort pracy, jaką zapewniają konstruktorzy.

Zagraniczny nie znaczy niedostępny

Wielu rolników obawia się, że decydując się na zakup sprzętu rolniczego produkowanego poza granicami naszego kraju, naraża się na kłopoty z dostępnością zamiennych części do ciągników czy innych maszyn rolniczych. Sytuacja jednak jest zgoła odmienna niż chociażby kilka lat temu. Obecnie firmy dbają o to, aby ich asortyment odpowiadał potrzebom klientów. Wiele rolniczych sklepów internetowych posiada szeroką ofertę części, dzięki czemu obawy te są bezpodstawne.

Inni czytali podobne: