Informacje Ogólne

Czym wyróżnia się Ursus C-4011?

single image

Ursus C-4011 to ciągnik rolniczy, który był produkowany w latach 1965-1970. W tamtym okresie było bardzo duże zapotrzebowanie na niezawodne maszyny rolnicze. Model ten odpowiadał na ówczesne potrzeby. Jednak obecnie też nie został całkowicie zapomniany. Wiele tych egzemplarzy nadal dzielnie pracuje w gospodarstwach rolnych, a części zamienne do nich są dostępne na rynku, m.in. w internetowych sklepach rolniczych. Jakie atuty wyróżniają ciągnik 4011? Ile koni ma Ursus C-4011? Co warto wiedzieć o tej maszynie? Kilka informacji na ten temat w dalszej części naszego artykułu.

Wszystko, co musisz wiedzieć o ciągniku Ursus C-4011

Zapewne niewielu rolników wyobraża sobie pracę na gospodarstwie bez ciągnika. Od kiedy te pojazdu znalazły się w powszechnym zastosowaniu, okazało się, że bez nich właściwie niemożliwe, a na pewno bardzo trudne byłoby realizowanie codziennych obowiązków. Jedną z ciekawszych propozycji na rodzimym rynku z pewnością był (i ciągle jest) Ursus C-4011. W tym wypadku do napędu zastosowano czterocylindrowy żeliwny silnik wysokoprężny. Pojemność skokowa wynosi 3120 m2, a moc maksymalna to 31 kW. 

Faktem jest, że produkcję urządzenia zakończono w 1970 roku. Na rynek wypuszczono ponad 98 tysięcy sztuk. Nie zapominajmy o tym, że w kolejnych latach konstrukcja ciągnika cały czas była zmieniana i ulepszana. W efekcie powstały serie typu Ursus C-355, Ursus C-360 czy też Ursus C-360-3P itp. To modele, które bardzo szybko zyskały popularność na rynku. C-4011 jest doceniany ze względu na solidne wykonanie i liczne możliwości wykorzystania. 

Ile koni ma Ursus C-4011?

Jak już wspomniano, silnik ma moc znamionową 31 kW (42 KM) przy 2000 obr./min. To sprzęt rolniczy, który jest doceniany aż do dziś przez wielu rolników. Ciągnik 4011 służy na polu podczas wykonywania różnorodnych prac. Chociaż pojawiają się jego nowsze wersje, pierwotny egzemplarz nadal można spotkać na niejednym gospodarstwie. Oczywiście jego sprawne działanie zależy od zaangażowania użytkowników, którzy muszą dbać o jego stan techniczny. Konieczna jest przede wszystkim wymiana części, które uległy zużyciu pod wpływem intensywnej eksploatacji.

W internetowych sklepach rolniczych dostępne są wysokiej jakości części zamienne do ciągników, które zapewniają oczekiwaną wytrzymałość i długą żywotność. Wśród nich znaleźć można m.in. komponenty przeznaczone do C-4011.

Ursus C-4011: gdzie znaleźć dobrej jakości części zamienne?

Wśród różnych dostępnych części do maszyn rolniczych, szczególnie do starszych modeli ciągników, jak Ursus C-4011, na szczególną uwagę zasługują zamienniki. Oczywiście warunkiem ich niezawodności jest wysoka jakość. Dlatego zawsze warto wybierać komponenty zamienne od sprawdzonych i uznanych producentów. Znaleźć je można w rolniczych sklepach online, w których można liczyć nie tylko na bogaty, urozmaicony asortyment, ale i atrakcyjne ceny oraz różne akcje promocyjne czy rabaty.

Nie wiesz, jaką część zamienną wybrać do swojego ciągnika Ursus C-4011? W internetowych sklepach rolniczych również możesz skorzystać z fachowego doradztwa pracowników. W przypadku nietrafionego zamówienia zawsze możesz dokonać zwrotu.

Inni czytali podobne: