Informacje

Dobry akumulator w ciągniku – dlaczego jest ważny?

single image

Maszyny rolnicze zawsze muszą być w gotowości. Szczególnie w szczytowym sezonie, bardzo ważne jest, aby ciągniki oraz inne sprzęty wykorzystywane przy pracach były w pełni sprawne. Każdy awaria bowiem przyczynia się do powstania opóźnień, których konsekwencją są straty finansowe. Warto więc zadbać o to, by takie problemy się nie pojawiły. Stała kontrola stanu technicznego maszyn oraz stawianie na części wysokiej jakości to podstawa. Przede wszystkim dotyczy to tych najważniejszych elementów konstrukcyjnych jak właśnie akumulatorów. Dlaczego jest to takie ważne oraz na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Akumulator w ciągniku — jaką pełni funkcję?

Akumulatory to części rolnicze pełniące kluczową funkcję w działaniu maszyn. Zresztą o tym z pewnością wie doskonale każdy, nawet niezwiązany z branżą rolniczą kierowca. Przede wszystkim, akumulator odpowiedzialny jest za rozruch ciągnika. Kiedy nie działa on prawidłowo, rozrusznik po prostu nie dostanie odpowiedniej energii zapewniającej uruchomienie silnika. Ponadto, obecnie maszyny rolnicze są wysoce zaawansowane pod względem technologicznym. Oczywiście jest to ogromna zaleta. Dzięki temu bowiem zapewniają dużo większą wydajność i funkcjonalność. Jednak skomplikowane systemy charakteryzują się również bardzo dużym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Oznacza to tym samym, że akumulator pracuje na naprawdę wysokich obrotach nie tylko podczas uruchamiania maszyny, ale i w pozostałym czasie eksploatacji. W związku z tym bardzo ważne, aby wybrać wysokiej jakości akumulator odpowiednio dopasowany do ciągnika. 

 Jaki akumulator wybrać do ciągnika? 

Kupno odpowiedniego akumulatora tak, jak i innych części do ciągników, wcale nie jest taką łatwą sprawą. Wprawdzie na rynku jest niezwykle duży wybór, jednak pamiętajmy, że powinien być on dobrany idealnie do parametrów maszyny. Na co więc zwrócić szczególną uwagę kupując nowy akumulator? Przede wszystkim na jego pojemność. Najlepiej w tym przypadku kierować się zaleceniami producenta. Oczywiście niemniej istotne cechy to typ urządzenia oraz prąd rozruchowy. Trzymając się tych zasad, z pewnością dopasujemy odpowiedni zasilacz. 

Nie możemy zapomnieć także, że na działanie akumulatora bardzo duży wpływ ma sposób eksploatacji. Warto więc stale kontrolować jego poziom naładowania oraz zadbać, by maszyna nie była narażona na działanie bardzo niskich temperatur. 

Dobry akumulator w ciągniku - dlaczego jest ważny?

Gdzie kupić akumulator do ciągnika?

Części rolnicze warto kupować przede wszystkim w miejscu, które specjalizuje się w sprzedaży właśnie takich urządzeń. Dzięki temu będziemy mieć gwarancję dużego wyboru wysokiej klasy maszyn, akcesoriów, czy części do traktorów. Najlepszą opcją jest internetowy sklep rolniczy. Zazwyczaj bowiem takie miejsca dysponują niezwykle zróżnicowanym asortymentem, w którym z pewnością znajdziemy odpowiedni akumulator. Co więcej, zakupy w sieci pozwalają na racjonalny wybór sprawdzonych części, ponieważ z łatwością możemy zweryfikować opinie na ich temat. Nie trzeba chyba też nikogo przekonywać, że w internecie kupuje się po prostu znacznie wygodniej.

Inni czytali podobne: