Informacje

Maszyny rolnicze jesienią

single image

Każdego roku na wsiach prowadzone są prace przygotowawcze przed zimą nowym sezonem, który ruszy za parę miesięcy. Kalendarz rolniczy różni się od tego powszechnie znanego, ponieważ tam dane miesiące ukazują początek i koniec sezonu. Podczas pory jesiennej prowadzone są siewy roślin ozimych, a także zbiór ziemniaków, buraków, kukurydzy oraz innych rodzajów warzyw. Znaczna liczba rolników w tym czasie zajmuje się zbieraniem kamieni, by wiosenne plony zbóż przyjęły się jak najlepiej. Do tych czynności niezbędne jest odpowiednie przygotowanie maszyn rolniczych, które stały nieruszane przez dobre pół roku, z racji tego, że nie były potrzebne podczas letnich zajęć. Jesień pozwala również na kupno oraz naprawę części do Ursusów, ponieważ przez znaczną część czasu ciągłe obowiązki uniemożliwiają ich dokładny przegląd. Nadejście zimowej temperatury znacznie utrudni ten zabieg ze względu na wysokie mrozy. Ciężko wtedy wejść do garażu na parę godzin i zająć się wymianą części rolniczych w maszynach lub ciągnikach rolniczych, dlatego nie powinno się z tym czekać do ostatniej chwili.

Jak przygotować sad do zbiorów?

Jesienią również sadownicy mają całą masę zajęć. Muszą oni przede wszystkim zająć się zbiorem jabłek, które stanowią podstawowy element w większości gospodarstw. Bardzo często prowadzone jest koszenie trawy w sadach, przed zbiorem owoców, by później nie szukać ich w trawie sięgającej do kolan. Szukanie owocu pośród zarośli może męczyć oraz znacząco przedłużyć jesienne obowiązki. Zmarnowany czas moglibyśmy przeznaczyć na obowiązki, które również trzeba wykonać danego dnia. Do tego rodzaju pracy należy przygotować sprzęt. Części do kosiarek sadowniczych potrzebują takiej samej uwagi, co wszystkie inne maszyny ze względu na to, jak ważną rolę odgrywają w życiu sadownika. Przegląd ostrzy jest ważną sprawą, ponieważ narażone są one na kontakt z przeszkodami, które mogą je stępić, takimi jak kamienie. Posiadanie sprawnej kosiarki jest niezbędne do  utrzymania odpowiedniego wyglądu sadu. W gospodarstwie przydają się również inne sprzęty służące do koszenia, jednak nie sadu, lecz do pozbywania się trawy z łąk, na których nie zostało nic jeszcze posadzone, ani zasiane. Takim narzędziem jest m.im. kosiarka bębnowa.

Maszyny rolnicze jesienią

Sprawdź stan swoich maszyn rolniczych

Czynnością, która poprzedza cały proces zajmowania się sadem jest przejazd pługiem i wyrobienie odpowiedniej ziemi do posadzenia młodych drzewek. Powinniśmy pamiętać, że zanim przystąpimy do jakiejkolwiek pracy, niezbędny przegląd oraz, w razie potrzeby, wymiana części do pługów rolniczych. Elementy do maszyn rolniczych znajdziemy we wszystkich internetowych sklepach rolniczych, ponieważ nie w każdym sklepie lokalnym może być dostępne to, co jest w danym momencie niezbędne do kontynuowania pracy na gospodarce. Dbanie o nawet najmniejszą śrubkę jest bardzo ważne ze względu na późniejszą efektywność zadania, ponieważ każda chwila zwłoki odbije się na późniejszych obowiązkach.

Inni czytali podobne: