Informacje

Steyr – austriackie ciągniki na polskich polach

single image

Austriackie ciągniki STEYR stały się bardzo popularne na polskich polach. Ciągniki te to doskonałe maszyny robocze, gwarantujące maksymalną niezawodność, wysoką efektywność oraz komfort. Klienci mają do wyboru dziewięć serii maszyn: wszechstronny Kompakt, elastyczny Kompakt S, uniwersalny Multi, kompaktowy z przekładnią bezstopową Expert CVT, innowacyjne Profi oraz Profi CVT i wyjątkowo opłacalny Profi Classic. Są też flagowe modele takie jak CVT, oraz Terrus CVT. Ciągniki Steyr polecane są do zadań komunalnych, to istotny segment produktów tego austriackiego producenta. Ciągniki charakteryzują się biało-pomarańczowym kolorem. Oferta firmy obejmuje aż 35 modeli ciągników, zaczynając od Kompakt S od 58 KM, a kończąc na największej serii Terrus CVT o mocy do 300 KM. W internetowych sklepach rolniczych znajdziemy także maszyny rolnicze marki Steyr, jak i części do ciągników , części do traktorów oraz pozostałe części rolnicze.

Seria Kompact S

To najmniejsza seria ciągników obejmująca dwa modele 58 KM oraz 65 KM. Seria ciągników większej mocy Kompakt obejmuje pięć modeli o mocy od 75 do 117 KM. Ciągniki te polecane są szczególnie do lekkich prac pielęgnacyjnych, znajdują zastosowanie przy pielęgnacji parków, pól golfowych.

Seria Multi

Nieco większe ciągniki Multi o mocy od 99 do 117 KM często dostępne są wraz z ładowaczami czołowymi. Firma oferuje klientom kilka wersji ładowaczy. Dobrym rozwiązaniem jest ładowacz firmy Hydrac, który może posiadać hydrauliczne sterowanie procesem odczepiania wysięgnika AutoLock. Dzięki temu traktorzysta nie musi opuszczać kabiny, aby odblokować wysięgnik. Istotnymi elementami wyróżniającymi ciągniki z serii Multi jest bardzo wydajny układ hydrauliczny z pompą LS o wydatku 100 l/min. Pozwala to na w pełni swobodne pracowanie z innymi napędzanymi hydraulicznie maszynami. Dużym atutem serii Multi jest także niezależny zbiornik oleju hydraulicznego.

Seria Profi

Seria ta nie jest liczna, gdyż obejmuje jedynie 15 modeli o mocy od 116 do 145 KM. Traktory z tej serii polecane są zwłaszcza klientom z branży komunalnej. Seria oferuje trzy wersje wyposażenia: Classic z przekładnią 16/16, CVT wraz z napędem bezstopowym oraz wersję z nową dwusprzęgłową przekładnią S-Control 8.

Seria CVT

Zawiera siedem traktorów o mocy od 150 do 250 KM. Mogą one posiadać na wyposażeniu hydraulikę Ls o wydatku 173l/min. Dzięki temu możliwa jest wydajna praca z zestawem dwóch kosiarek czołowych. Jedna kosiarka może być wysuwana na odległość około 7 metrów od koła ciągnika.

Seria Terrus CVX

Ciągniki oferowane są w 3 wersjach o mocy od 250 do 300 KM. Modele te wyróżniają się przede wszystkim przednim WOM, który ma 2 prędkości 1000E albo 1000 obr./min.

Steyr - austriackie ciągniki na polskich polach

Ciągniki komunalne austriackiej firmy Steyr, mogą być wyposażone w elementy, które nie są dostępne dla modeli oferowanych do zastosowania w rolnictwie. Ważnym elementem jest czołowa płyta EURO III, dzięki której możliwe jest bezpieczne oraz trwałe połączenie maszyn komunalnych z ciągnikiem.

Internetowe sklepy rolnicze oferują części rolnicze do ciągników Steyr oraz dla wielu innych maszyn rolniczych.

Inni czytali podobne: