Nowości

Ciągniki Deutz-Fahr – solidne, niemieckie maszyny rolnicze

single image

Początki firmy Deutz-Fahr sięgają roku 1864, kiedy Nicolaus August Otto stworzył fabrykę silników N.A. Otto & Cie. Przedsiębiorstwo zaczęło odnosić kolejne sukcesy i poszerzało swoją działalność. Do roku 2019 Deutz-Fahr stało się znanym producentem, który dostarcza maszyny rolnicze (np. ciągniki rolnicze i kombajny zbożowe) oraz części do ciągników. 

Dlaczego warto zaufać Deutz-Fahr?

Oficjalny sklep internetowy rolniczy Deutz-Fahr oferuje szeroki asortyment solidnych, niemieckich maszyn oraz sprawdzone części rolnicze. O jakości sprzedawanych sprzętów najlepiej świadczą nagrody, które przedsiębiorstwo zdobyło m.in.:

  • DRIVER EXTENDED EYES: Deutz-Fahr otrzymało srebrną nagrodę w międzynarodowym konkursie Argritechnica Innovation Award 2015 za nowoczesną technologię poprawiającą bezpieczeństwo jazdy w trakcie wykonywania prac rolniczych,
  • RED DOT PRODUCT DESIGNE 2013: prestiżowa nagroda w dziedzinie designu. Deutz-Fahr zdobyło ją za model 7259 TTV Agrotron, który doceniono za subtelne połączenie innowacyjnej technologi i oryginalnego stylu,
  • TMA – MACHINE OF THE YEAR 2014: wyróżnienie otrzymał model, który w roku 2014 wykazał się wysokim stopniem zaawansowania, jeśli chodzi o moc. 

Najpopularniejsze serie i modele Deutz-Fahr

Deutz-Fahr na swoim koncie ma liczne sukcesy pod względem projektu i produkcji nowoczesnych maszyn rolniczych. Do ich największych osiągnięć należą m.in.:

  • seria 9 TTV: w tym wypadku producent położył nacisk na dużą wydajność maszyny. Dzięki temu modele z tej serii cieszą się olbrzymią mocą ze stosunkowo niewielkim zużyciem paliwa. W przeniesieniu na liczby silnik Deutz TTCD ma pojemność 7,8 litra. Jego moc osiąga nawet  295 – 336 KM. Maszyna wykorzystuje nowoczesny układ wtryskowy Deutz Common Rail. Warto zauważyć, że pojazd zawiera elektroniczne sterowanie silnika, które umożliwia operatorowi kontrolowanie pracy ciągnika bez konieczności opuszczania kabiny.
  • seria 6 Warrior: 6 cylindrów, 24 zawory, 5 biegów, 6 półbiegów – to tylko niektóre z właściwości, które posiada ta seria. Na szczególną uwagę zasługuje kabina MaxiVision. W przemyślany sposób łączy ona wygodę i użyteczność. Fotel amortyzowany pneumatycznie oraz miękki fotel pasażera zapewniają duży komfort podczas długich godzin pracy. Dodatkowo przestrzeń zagospodarowano tak, żeby korzystać z urządzeń w sposób intuicyjny. Innowacyjne jest zastosowanie 12-calowego Monitora, za którego pośrednictwem operator zajmuje się wszystkimi funkcjami maszyny,
  • seria 5: ciągniki z tej serii wyróżniają się wysokim komfortem jazdy. Na uwagę zasługuje to, że hałas oraz wibracje tworzone przez pojazd zostały zredukowane o około 40%. W ten sposób operator ciągnika może pracować dłużej bez objawów bólu głowy. Dzięki nowej konstrukcji skrzyni biegów, ich zmiana jest lekka i prosta. Ciągniki kompaktowe z tej serii dzięki podwójnym pompom hydraulicznym bez problemu poradzą sobie z najtrudniejszymi zadaniami. Kabina jest przystosowana do wykonywania prac z ładowaczem czołowym.

Ciągniki Deutz-Fahr - solidne, niemieckie maszyny rolnicze

Inni czytali podobne: