Informacje Nowości

Najlepsze ciągniki o mocy 170-200 km – nasz subiektywny przegląd

single image

By sprostać wymogom pracy w kilkusethektarowym gospodarstwie z pewnością będziesz potrzebować ciągnika o wysokiej mocy. Sklepy rolnicze w swoim asortymencie posiadają różnorodne ciągniki rolnicze należące do kategorii ciężkich, ale na tyle kompaktowych, by móc ułatwić pracę w dużym gospodarstwie i dać możliwość ich konfiguracji z innymi maszynami rolniczymi. Czasy kultowych ciągników Ursus odchodzą w zapomnienie – pora zapoznać się z technologiczną mocą nowoczesności. W poniższym artykule opisujemy 3 ciągniki o mocy od 170 do 200 km, którym warto się przyjrzeć z bliska.

Deutz Fahr 6190 CSCHIFT

Najważniejszymi zaletami tego ciągnika rolniczego jest hydraulika, wyposażona w standardowej wersji w pompę o wydajności 120l/mim, posiadającą funkcję regulacji wydajności oraz czasu przepływów. Ciągnik włoskiej firmy napędzany jest 6-cylindrowym silnikiem Deutz o pojemności 6 litrów. Komfort pracy przejawia się przede wszystkim w używaniu skrzyni biegów i przekładni. Porównajmy te możliwości z legendarnymi ciągnikami Ursus, które służyły w gospodarstwach naszym dziadkom, a otrzymamy informację o ogromnym przeskoku technologicznym, który nastąpił u progu XXI wieku.  W modelu ciągnika Deutz Fahr 6190 CSCHIFT zaskakuje sam sposób zmiany biegów, ponieważ odbywa się on za pomocą … joysticka. Dodatkowym atutem skrzyni biegów tego modelu ciągnika rolniczego jest system automatycznej zmiany półbiegów w danej grupie oraz dostęp do biegów pełzających, do których załączenia służy osobna dźwignia. Model wyposażony jest w nowoczesne części do ciągników – między innymi monitor z systemem audio i kamerą, ułatwiającą poruszanie się nawet po nieprzyjaznym obszarze.

ursus

New Holland T7.225

Internetowe sklepy rolnicze oraz fora dla prowadzących gospodarstwa rozpisują się nad ogromem zalet ciągnika rolniczego New Holland 7.227. Wszystko dzięki jego niewielkim wymiarom (jak na znamionową moc 180 km), smukłej, dynamicznej sylwetce i rozstawowi osi na poziomie 2,73 m. Warto zaznaczyć, że w opisywanym ciągniku rolniczym zastosowano pakiet świateł LED, które zapewniają doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach i pięć razy większy zasięg niż w przypadku standardowego oświetlenia. Części do ciągnika i innowacyjne technologie, jakie odnajdziemy w tym nowoczesnym modelu pozwolą się odnaleźć jego użytkownikowi nawet w ekstremalnych warunkach – użytkownik może tworzyć złożone skręty na uwrociach, a także przejąć kontrolę nad maszyną podpiętą do ciągnika ułatwiając jej zatrzymanie oraz regulując prędkość jazdy. Operator ciągnika rolniczego New Holland T7.225 może wybierać pomiędzy trzema rodzajami foteli, a także czerpać przyjemność z jazdy dzięki amortyzowanej przedniej osi i kabinie.

części rolnicze sklep

CASE IH PUMA 200

W ciągniku pracuje 6-cylindrowy silnik o pojemności 6,7 l i mocy 200 km, posiada on automatyczne przekładnie, które dają możliwość regulacji dynamiki procesu zmiany kierunku jazdy, skrzynie bezstopniowe, do których wprowadzone zostało nowe oprogramowanie sterujące, pozwalające przede wszystkim na zwiększanie czułości jej reakcji. W tym nowoczesnym ciągniku rolniczym zoptymalizowano zakresy jego zwalniania, dzięki czemu maszyna może dokładnie dopasować się do wykonywanych prac. Nie bez znaczenia jest również fakt, że ciągnik rolniczy Case IH Puma 200 wyposażony został w nowoczesną, mechanicznie amortyzowaną kabinę oraz jednoelementową szybę, która ma kluczowe znaczenie w poprawie widoczności. Samo wyposażenie tego ciągnika występuje w czterech odrębnych pakietach. Już w podstawowej wersji traktor wyposażony został w manualną klimatyzację i pneumatyczny fotel.

Inni czytali podobne: