Informacje Nowości

Przegląd ciągników funkcjonujących na polskim rynku cz.3

single image

Dziś przedstawiamy Wam kolejną porcję informacji o dostępnych na polskim rynku ciągnikach rolniczych. Wśród opisywanych maszyn, znajdziecie informacje o traktorach pochodzących między innymi z takich państw jak Kanada, Niemcy  oraz Białoruś.

Massey Ferguson – innowacyjne zawieszenia maszyn

Massey Ferguson należy do czołówki firm zajmujących się produkcją maszyn rolniczych, jednak w przeciwieństwie do większości marek związanych z rolnictwem nie wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, a z Kanady. Marka powstała w 1953 roku. Pierwsze ciągniki rolnicze, jakie wyprodukowała powstały we współpracy z brytyjską marką David Brown. W trakcie kolejnych lat pracy Massey Ferguson zmieniło swojego partnera biznesowego na Toma Forda – ówczesnego faworyta w produkcji maszyn rolniczych na świecie. Do największych sukcesów marki można z pewnością zaliczyć opracowanie nowoczesnego systemu zawieszenia narzędzi rolniczych, które są sterowane silnikiem hydraulicznym. Ciekawostką jest fakt, że współcześnie większość ciągników rolniczych wyposażonych jest w systemy wynalezione właśnie przez kanadyjską markę. Ciągniki rolnicze oraz części rolnicze marki Massey Ferguson można znaleźć w sklepach rolniczych na całym świecie.

rolnictwo

„Specjalisci od traktorów” – Deutz- Fahr

Deuth-Fahr jest wiodącym, niemieckim liderem w branży produkcji ciągników i maszyn rolniczych na rynku międzynarodowym. Hasło przewodnie marki brzmi- „ Specjaliści od traktorów”. Trudno się z nim nie zgodzić, zwłaszcza, że historia marki utwierdza użytkowników ciągników rolniczych w fakcie, że rzeczywiście tak jest. Początki firmy datowane są na 1864 rok, kiedy to powstała Fabryka silników N.A. Otto&Cie. Przełomem w działalności przedsiębiorstwa było wynalezienie przez jego założyciela czterotaktowego silnika spalinowego. Wynalazek ten był pierwszym krokiem w tworzeniu ciągników rolniczych oraz części rolniczych. Zapoczątkował on produkcję małych traktorów, wyposażonych w silniki Diesla. Współcześnie tylko na terenie Niemiec występuje ok. 320 000  sztuk maszyn Deautz – Fahr. Mimo, iż firma nie odchodzi od produkcji traktorów to dodatkowo tworzy także inne maszyny rolnicze. Na stronie internetowej marki oraz w internetowych sklepach rolniczych prowadzący gospodarstwa rolne mogą znaleźć informację na temat międzynarodowej sieci sprzedaży i dealerów marki na całym świecie.

Belarus – ciągniki do zadań specjalnych w trudnych warunkach

Belarus należy do popularnych wśród rolników firm, produkujących ciągniki rolnicze. Marka istnieje od 1950 roku i kojarzona jest z dużym doświadczeniem w produkcji nowoczesnych, innowacyjnych i przyjaznych rolnikom na całym świecie maszyn rolniczych. Produkty marki są znane szczególnie w Europie Wschodniej, szacuje się jednak, że łącznie ciągniki rolnicze Belarus można nabyć w około 100 państwach na całym świecie. Ciągniki Belarus nadają się do pracy w trudnych warunkach i przeróżnych gałęziach gospodarki – począwszy od rolnictwa, po leśnictwo, na przemyśle budowlanym kończąc. Pewne jest, że w trudnych, nieraz górskich warunkach nasze polskie „papaje”, bo tak nazywano modele Ursusa C-330 oraz Ursusa C-360 nie miałyby szans w starciu z popularnym „Białorusinem”. Ciekawostką jest fakt, że w Polsce oficjalnym importerem ciągników Belarus jest firma Pronar, prowadząca punkt sprzedaży ciągników Belarus w miejscowości Narew.

ciągniki rolnicze

Inni czytali podobne: