Informacje Ogólne

Czym kieruje się polski rolnik podczas wyboru ciągnika?

single image

Każdy rolnik posiadający własne gospodarstwo wie, że podstawową maszyną potrzebną do pracy jest ciągnik. Jego zakup to niemały wydatek, dlatego przed wyborem należy przeanalizować marki, parametry, moc, możliwości maszyn, a także przekalkulować dostępne oferty cenowe sklepów rolniczych oraz prywatnych sprzedawców. Najlepszym doradcą podczas takiego zakupu będzie zatem rozsądek, a emocje należy odsunąć na drugi plan. Ciągnik powinien być przede wszystkim dopasowany do rodzaju prac, do których będzie służył, a także do wielkości areału gospodarstwa. Ważna jest dostępność zamiennych części do ciągników, bo jak wiadomo – podczas intensywnej pracy, zdarzają się także awarie.

części do ciągników

Co wybierają polscy rolnicy?

Nawet doświadczeni rolnicy podczas wyboru ciągnika często kierują się własnymi preferencjami lub sentymentem do danej marki. Jednak główną rolę ogrywa tutaj zawsze  rozsądek, dlatego polski rolnik zwraca uwagę na moc i dostosowuje ją do obszaru swojego gospodarstwa, zestawu maszyn, które będą współpracowały z traktorem oraz rodzaju gleby (większa moc silnika przyda się na ziemiach twardych). Bardzo istotna jest także ekonomika pracy, zatem warto zwrócić uwagę na ilość spalanego paliwa.

Na przestrzeni ostatnich lat, największą popularnością w Polsce cieszą się ciągniki takich marek, jak Ursus, New Holland, Zetor i John Deere. Inne marki, często wybierane przez polskich rolników to Deutz-Fahr, Claas, Kubota, Valtra czy Farmtrac. Posiadacze traktorów popularnych marek z reguły nie mają problemów ze znalezieniem części do ciągników ze względu na ich dużą dostępność na polskim rynku.

Internetowe sklepy rolnicze to wygoda i pomoc

Niezawodność to cecha traktora, którą z pewnością większość rolników wskaże jako najważniejszą. Niestety, jak można się łatwo domyślić – nie ma na świecie maszyn w 100% niezawodnych. Ciągnik na polskim polu wystawiany jest na różne ciężkie próby, dlatego większe lub mniejsze awarie nie są dla rolników niczym nietypowym. Dlatego też podczas wyboru najlepszego ciągnika, warto mieć też na uwadze bezproblemową możliwość serwisowania i napraw maszyny oraz nieograniczoną dostępność do zamiennych części rolniczych. Nowoczesny rolnik wie, że brak danej części w stacjonarnym sklepie nie jest w dzisiejszych czasach żadnym problemem. Internetowe sklepy rolnicze oferują mnóstwo części do ciągników w atrakcyjnych cenach, a na ich dostawę wcale nie trzeba czekać długo. Fachowe doradztwo, gwarancje na zakupy oraz możliwość zwrotu to udogodnienia, które stają się standardem obsługi sklepów rolniczych online. Zakupy przez internet to idealne rozwiązanie dla zapracowanego rolnika.

internetowe sklepy rolnicze

Zadowolenie z maszyny to klucz do sukcesu

W 2015 roku firma Sedlak&Sedlak przeprowadziła badanie, z którego wynika, że rolnicy są bardziej zadowoleni ze swojej pracy niż z zarobków. Dodatkowo przyznają się do ogromnego przywiązania do swojego zajęcia. Aby praca mogła przynosić tyle satysfakcji, rolnik musi dysponować sprzętem, który sprawi, że praca będzie przebiegała skutecznie i bezproblemowo. Wysokiej jakości, zadbane maszyny rolnicze to dla polskiego rolnika powód do dumy. Sklepy rolnicze – zarówno internetowe jak i stacjonarne, dokładają wszelkich starań, by swoją ofertą odpowiadać na potrzeby współczesnych rolników. Dzięki temu nie muszą oni martwić się o dostęp do rolniczych części zamiennych oraz niezbędnego sprzętu.

Inni czytali podobne: