Ogólne

Gdy na polu liczy się każda sekunda

single image

Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne w pracy rolnika jest wykonanie wszystkiego terminowo. Od tego, czy wszystkie prace będą wykonane w terminie zależy, jaki plon osiągniemy oraz czy nasze koszty się zwrócą i osiągniemy zysk. Każdy wie też doskonale, jak bardzo problematyczne mogą być awarie i uszkodzenia maszyn rolniczych, podczas wykonywania prac. Jest to szczególnie ważne w przypadku zbiorów, gdy każdy dzień się liczy i może on przesądzić o ilości zebranego plonu. Każdy powinien zadbać oto, by jego maszyny i urządzenia były odpowiednio przygotowane do sezonu, a co za tym idzie, aby zminimalizować ryzyko ewentualnych awarii.

Dekalog między sezonowy

Przed rozpoczęciem nowego sezonu powinniśmy dokładnie nasmarować wszelkie elementy oraz dokładnie sprawdzić, czy nie występuje korozja lub nadmierne zużycie. W wielu przypadkach warto również wymienić lub uzupełnić płyny eksploatacyjne, które są nieodzownym elementem każdego układu, ale mimo to bardzo często się o nich zapomina. Jeśli wykonamy wyżej wymienione czynności, to możemy być pewni, że zrobiliśmy to co należy, aby uchronić maszyny przed uszkodzeniem.

Gdy potrzeba szybkiego reagowania

Nie wszystkich awarii da się jednak uniknąć i gdy one nastąpią, powinniśmy wybierać części rolnicze od dystrybutorów, którzy są zaufani i bardzo szybko realizują zamówienia. Ponadto, warto by były to części wysokiej jakości w stosunkowo niskiej cenie. Dzięki temu będą one równie skuteczne co oryginalne, a ich cena będzie bardziej przystępna.

W dobie internetu najbardziej popularne stają się internetowe sklepy rolnicze, gdzie kupimy części do traktorów i maszyn rolniczych. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ zamówienia realizowane są szybko, a rolnik nie musi marnować czasu na podróż do sklepu i może zająć się innymi zajęciami czy naprawami. Dodatkowo tego typu sklepy, bardzo dokładnie opisują i oznakowują swoje produkty, przez co łatwiej jest je wyszukiwać. Wystarczy, że podamy numer katalogowy i model urządzenia, a w kilka sekund znajdziemy interesujący nas element. Dzięki czemu nie musimy czekać w kolejkach, ani odbywać podróży na próżno, ponieważ dostępność wszystkiego sprawdzimy online, a zamówienie przeważnie zostanie nam dostarczone na drugi dzień. Kupując części rolnicze w sklepie internetowym, bardzo często mamy również możliwość wyboru kilku producentów. Dzięki temu możemy jeszcze dokładniej dopasować dany element oraz wybrać tę firmę, której jakość najbardziej nam odpowiada i możemy być pewni,że taki właśnie produkt otrzymamy. 

brony

Wszystko to sprawia, że kupowanie części do ciągników w internecie jest nie tylko wygodniejsze, ale również pozwala zaoszczędzić czas, który w przypadku rolnictwa jest szalenie istotny. Wybierajmy jednak dystrybutorów, którzy są zaufani i wykonują swoją pracę należycie, ponieważ dzięki temu mamy pewność, że nasze zamówienie przybędzie niezwłocznie. Dzięki temu przerwy w pracy nie będą występować, a co za tym idzie – rolnik będzie mógł szybko usunąć niechcianą usterkę. Wybierajmy mądrze a na pewno nie pożałujemy naszych decyzji.    

Inni czytali podobne: