Ogólne

Pługi rolnicze wczoraj i dziś

single image

Orka jest podstawowym i najważniejszym zabiegiem uprawowym. Od jej właściwego wykonania zależą w dużej mierze uzyskane plony uprawianych przez nas roślin. Prawidłowe wykonanie orki ogranicza także powstanie dużych strat czasu w trakcie prac na polu.

Pierwsze pługi rolnicze

Pierwsze znane i używane pługi jednoskibowe były ciągnięte przez zwierzęta pociągowe, takie jak woły albo konie. Starsze modele pługów mogły być z przodu prowadzone przy pomocy wózka o nazwie koleśnica albo przez powiązanego z nim pługa koleśnego. Pług bez koleśnicy nazywany był tak zwanym pługiem bezkoleśnym, natomiast pługi wieloskibowe konne były zawsze zintegrowane z koleśnicami.

Nowoczesne modele pługów

W dzisiejszych czasach produkowane pługi są przede wszystkim bardziej efektywne. Nowoczesne modele tych maszyn rolniczych charakteryzują się sporym prześwitem roboczym, dzięki czemu zapewniają pracą z większą przestrzenią do montowania pozostałych elementów roboczych, takich jak pogłębiacze czy przedpłużki. W niektórych pługach wysokość ramy osiąga do 850 mm, co umożliwia przeoranie długich resztek pożniwnych. W innowacyjnych modelach można nie tylko regulować głębokość orki oraz regulować poprzeczną szerokość orki pierwszej skiby, dostępna jest też w nich regulacja podłużna w celu ustalenia nacisku płozy ostatniego korpusu na ściankę bruzdową i regulacja położenia punktu pociągowego. W nowoczesnych pługach bardzo istotne jest odpowiednie położenie punktu pociągowego, realizowanego na przykład przez zmianę wysokości punktów przyłączeniowych TUZ oraz śruby o regulacji podłużnej. Dzięki niemu można wyeliminować siły boczne oddziałujące na ciągnik rolniczy oraz zmniejszyć poślizg kół, co oznacza dla nas mniejsze zużycie paliwa.

Pługi rolnicze wczoraj i dziś

Kiedyś praca na polu była niezmiernie ciężka i wymagała poświęcenia sporej ilości czasu. Dzisiaj stała się ona o wiele bardziej przyjemna i łatwa, a wszystko dzięki produkcji nowoczesnych maszyn rolniczych. Produkcja sprzętów rolniczych rozwinęła się w bardzo imponujący sposób. Urządzenia takie jak pługi rolnicze unowocześniono, przez co pracują one o wiele bardziej efektywnie. Mechanizacja rolnictwa w końcu stała się faktem. W sprzedaży znajduje się wiele modeli pługów rolniczych o różnych parametrach, dzięki czemu bez problemu można dopasować tę maszynę rolniczą do rodzaju swojego gospodarstwa. Pługi rolnicze, a także inne maszyny rolnicze i części rolnicze znaleźć można w internetowym sklepie rolniczym. Internetowy sklep rolniczy oferuje również w swoim asortymencie wiele markowych części do pługów, części do bizona, części do kosiarek sadowniczych, a także części do kosiarek bębnowych. W sklepie internetowym zakupimy tylko najwyższej jakości części do Ursus, części do ciągników, a także pozostałe części rolnicze. Znani na światowym rynku wytwórcy maszyn rolniczych, jak na przykład firma Ursus proponuje wiele innowacyjnych rozwiązań technicznych. Nowoczesny pług to postawa w każdym gospodarstwie rolniczym i najważniejsza maszyna rolnicza, z jakiej z pewnością często będziemy korzystać, dlatego ważne jest, aby była jak najlepszej jakości oraz odpowiednio zadbana.

Inni czytali podobne: