Porady

Jak wybrać ciągnik najlepszy dla żniwiarzy?

single image

Wprawdzie rok 2019 dopiero się zaczął i większość rolników skupia się obecnie na przygotowaniu ziemi pod zasiew, warto jednak zaplanować strategię działania na kolejne miesiące. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć, jeśli zamierzasz wymienić części rolnicze lub zdecydowałeś się na zakup nowego ciągnika rolniczego przydatnego podczas okresu żniwnego.

Na okres wytężonej pracy wybierz ciągnik o niskich kosztach eksploatacji

Zetor Proxima 80 jest jednym z najczęściej wybieranych przez rolników ciągników, nie tylko w okresie żniw. Proxima zaliczamy do uniwersalnej serii ciągników, która zyskuje niesłabnące zainteresowanie wśród rolników dzięki wszechstronności użytkowania przy stosunkowo niskiej cenie i doskonałej mocy. Ciągnik rolniczy Zetor Proxima 80 ma prostą konstrukcję, a niskie koszty jego eksploatacji pozwalają na uzyskanie wysokoefektywnej pracy. Ciągnik Zetor Proxima 80 polecany jest zarówno przez użytkowników internetowych sklepów rolniczych jak i ekspertów w branży. Ciągnik Zetor Proxima 80 wyposażony jest w 4-cylindrowy i 4-suwowy silnik zaworowy, doładowany turbosprężarką i chłodzony cieczą. Zdaniem wielu użytkowników i właścicieli sklepów rolniczych tego typu ciągnik rolniczy ma bardzo dobry uciąg, sprawdza się zarówno na płaskich jak i górzystych powierzchniach. Bez problemu odnajdzie się w pracy przy żniwach lub w późniejszym okresie, na ściernisku. Dodatkowym atutem tego modelu jest także solidne wykończenie wnętrza kabiny.

internetowych sklepów rolniczych

Podczas długiej pracy w polu ważny jest komfort prowadzenia pojazdu

Seria ciągników T7 to dziewięć modeli wyposażonych w sześciocylindrowe silniki spełniające obecne normy emisji spalin. W modelu New Holland T2.270 marka wbudowała panoramiczną kabinę, dzięki której praca jest przyjemna oraz wydajna, co jak wiadomo, jest czynnikiem niezbędnym podczas prac żniwnych. Ciągniki rolnicze marki New Holland wzbogacić można wieloma rozwiązaniami technicznymi, które ułatwiają pracę. Najbardziej ekskluzywne modele występują w charakterystycznym dla marki kolorze niebieskim lub granatowym. Ciągnik rolniczy New Holland T2.270 wyposażony został w 6-cylindrowy, turboładowany silnik, a jego maksymalna prędkość obrotowa wynosi 2200 obrotów na minutę. Użytkownicy posiadający ten model ciągnika rolniczego podkreślają, że pracuje on cicho, amortyzacja pozwala na zachowanie płynnych ruchów, a komfort płynący z wbudowania w kabinę klimatyzacji sprzyja długotrwałej pracy, jaką z powodzeniem można określić żniwa. Internetowe sklepy rolnicze w opiniach podkreślają, że jeszcze jednym ważnym elementem są wbudowane nowe pakiety świateł roboczych LED, sprawdzających się po zmroku i w zwiększonym natężeniu kurzu.

żniwa

Ciągniki rolnicze marki Kubota nie tylko do pracy podczas żniw

Model ciągnika rolniczego Kubota L5040 wyposażony został w oszczędny i cichy silnik Diesla z turbodoładowaniem o mocy 50,86 km. Parametry tego typu pozwalają na jego użytkowanie w pracach rolniczych, sadowniczych oraz sprzątających. Standardowy model ciągnika Kubota L5040 wyposażony jest w mechaniczny rewers, który usprawnia pracę z czołowym ładowaczem oraz innymi maszynami, które wymagają częstej zmiany kierunku jazdy. Łatwe manewrowanie ciągnikiem rolniczym na małej przestrzeni pozwoli na wykorzystanie go podczas prac żniwnych. Wielka zaletą tego produkowanego w Japonii ciągnika jest fakt, że nie posiada on komputera oraz elektroniki, a każda funkcja załączona jest mechanicznie lub hydraulicznie. Japoński traktor technologicznie wyprzedza modele ciągnika Ursus, jakie znamy z polskiej wsi. Posiada on skrzynię biegów z 16 przełożeniami jazdy do przodu i do tyłu. Do dyspozycji operatora pozostają także przydatne w ogrodnictwie i leśnictwie biegi pełzające. Szeroki wybór części rolniczych  i dodatkowego wyposażenia pozwala przystosować model Kubota L5040 do prac związanych z pielęgnacją zieleni, sprzątaniem ulic i chodników, a także odśnieżaniem.

Inni czytali podobne: