Części Informacje Ogólne Porady

Kupujemy części do ciągnika. Na co zwrócić uwagę?

single image

Używane maszyny rolnicze cieszą się nadal ogromną popularnością wśród kupujących, czego główną przyczyną jest przede wszystkim ich niewygórowana cena. Decydując się na zakup ciągnika rolniczego z drugiej ręki należy zwrócić uwagę na jego jakość oraz koszt zakupu wymiennych części rolniczych.

Internetowy sklep rolniczy pomoże Ci oszczędzać

Niezależnie od tego, czy kupujesz nową, czy używaną maszynę, w części do ciągników inwestować będzie trzeba przez cały rok. Najlepszym miejscem do zakupu części do ciągników jest obecnie Internet. W internetowym sklepie rolniczym znajdziesz szeroki asortyment nowych i używanych części do ciągników. Masz przy tym możliwość swobodnego porównania ofert poszczególnych sprzedawców i wybrania najlepszej dla siebie opcji zakupu. Części do Ursus czy Zetor, czyli najpopularniejszych modeli ciągników znajdziesz tam bez problemu. Dodatkowym plusem wynikającym z zakupu w internetowym sklepie rolniczym jest dostawa do miejsca zamieszkania oraz możliwość zwrotu towaru, jeśli okazał się on nietrafionym wyborem.

sklep rolniczy

W przypadku używanych części rolniczych sprawdź ich stan techniczny

Nie jest sztuką zakupić używane części rolnicze, ponieważ ich cena wydaje się być kusząca. Niezależnie od poniesionych kosztów warto sprawdzić ich stan techniczny, bez sugerowania się parametrami. Gdy okazuje się, że zakupione w sklepie rolniczym lub od prywatnej osoby części zużywają się szybciej, niż wskazywały na to parametry może okazać się tak, że koszt zakupu nowego ciągnika będzie bardziej opłacalny niż ciągłe wymiany.

Części do ciągników kupuj wtedy, gdy będziesz mógł wymienić je sam

Będąc posiadaczem maszyny z lat 90-tych, w którym elektronika nie jest mocno zaawansowana, a same ciągniki, produkowane w tym czasie są dość trwałe, palą znacznie mniej, niż tworzone obecnie modele, masz też możliwość bezproblemowej wymiany części rolniczych. Modele ciągników takich jak Ursus, Zetor, Renault czy Case IH z lat 90-tych są popularne, z ich naprawą i wymianą części rolniczych większość użytkowników radzi sobie samodzielnie lub korzystając z pomocy lokalnego fachowca.

części rolnicze

Pomoc fachowca zawsze się przyda

Zarówno podczas wyboru ciągnika jak i części do niego warto poprosić o pomoc mechanika, który profesjonalnym okiem będzie mógł stwierdzić, czy wybrane modele są warte swojej ceny. Fachowa ocena powinna dostrzec wszelkie niezgodności odnośnie parametrów i usterki, których może nie być widać gołym okiem.

Pozornie nieistotne sprawy mogą mieć znaczenie

Części do ciągników, nawet te używane, w momencie zakupu powinny posiadać swoją dokumentację. Kupując drobne produkty często nie zwracamy na to uwagi. W przypadku poważnych napraw, jaką jest wymiana akumulatora, kompresji, pompy paliwa czy silnika warto sprawdzić, czy zakupione części do ciągników są nowe, objęte gwarancją, czy pochodzą ze sklepu internetowego dla rolników, a może bezpośrednio od producenta?

części do ciągnika

Przy zakupie części do ciągnika podstawowym kryterium  jest cena oraz czas ich eksploatacji. Często okazuje się, że koszt używanego ciągnika zakupionego od poprzedniego właściciela łącznie z częściami do ciągnika, które należy wymienić będzie wyższe niż zakup nowej maszyny np. w  sklepie rolniczym.

Inni czytali podobne: